Súbory Cookies nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov Cookies.
Navštívené produkty
Objem výmeny vzduchu: 850m3/hod...
nové (nepoužité)
kontaktujte nás
Pozor: na sklade sú posledné kusy
Dátum dostupnosti:
A K C I A
doprava v rámci SR – ZDARMA !
+ darček
Ak nájdete niekde inde nižšiu cenu, ako u nás, povedzte si o 2% zľavu z nájdenej nižšej ceny. Stačí poslať odkaz na nižšiu cenovú ponuku na info@profima.sk
Poloprofesionálne kondenzačné odvlhčovače vzduchu je možné využiť vo všetkých druhoch miestností pri rôznych dokončovacích prácach, maľovaní a pod..
Objem výmeny vzduchu: 850m3/hod
Charakteristické vlastnosti odvlhčovačov:
- Vysoká účinnosť
- Kompaktná kovová konštrukcia s dlhou životnosťou
- Odolné kolieska a držadlo pre jednoduchú manipuláciu
- Jednoduchá obsluha
- Zabudovaný vlhkomer
- Vypnutie pri naplnení nádrže
- Elektronický ovládací panel
Možné využitie:
- Pivnice, garáže
- Menšie skladovacie priestory, sklady náhradných dielov
- Sklady vecí citlivých na vlhkosť
- Veľkoobchody
- Predajné priestory, dátové centrá
- Miestnosti s hudobnými nástrojmi
- Práčovne a sušiarne
- Stavebné rekonštrukcie a maľovanie
- Stavby, byty alebo pivnice poškodené vodou
Výkonnejší odvlhčovač Master v kovovom prevedení. Odstraňuje prebytočnú vlhkosť vzduchu pomocou kondenzácie, keď pri kontakte s chladným povrchom dochádza k vyzrážaniu vlhkosti obsiahnutej vo vzduchu. Tá je odvádzaná do nádrže s objemom 15 l. Toto zariadenie je schopné odstrániť z ovzdušia až 72 litrov denne.
Tento typ odvlhčovača DH 772 značky Master je najsilnejším a najrýchlejším odvlhčovačom na trhu pre poloprofesionálne využitie, ale jeho parametre uspokoja tiež priemyslové potreby. Pri objeme výmeny vzduchu 830m2/hod. sa stáva veľmi účinným a výkonným strojom. Maximálna hlučnosť 57dB a rozmery naznačujú neobmedzené využitie od pivníc, bytov až po kancelárie.
Pre jednoduché a pohodlné premiesťovanie je odvlhčovač vybavený podvozkom s kolieskami. V odvlhčovači je zabudovaný vlhkomer s elektronickou pamäťou. To umožňuje nastaviť požadovanú vlhkosť a po tomto dosiahnutí sa odvlhčovač DH 772 sám vypne. Pri zmene vlhkosti sa ale opäť zapne.
Pre jednoduchú a nenáročnú obsluhu je odvlhčovač vybavený redukčnou výpusťou. To umožní, aby voda vytekala pripojenou hadičkou do odvodového kanáliku miesto do nádržky. Týmto sa odvlhčovač DH 772 stáva zariadením, ktoré je možné používať non-stop.
Odvlhčovač je tiež vybavený obslužným digitálnym displejom. Na tomto displeji sa zobrazuje aktuálna vlhkosť, nastavuje sa tu požadovaná vlhkosť (možno uložiť do pamäte), nachádza sa tu kontrolka pre preplnenie nádržky a kontrolka režimu stand-by. Odvlhčovač Master DH 772 je jedným z najžiadanejších a najrozšírenejších odvlhčovačov na trhu.
Pre zvýšenie účinnosti odvlhčovania je vhodné použitie skombinovať s elektrickým ohrievačom a s ventilátorom. Ohrievač zvyšuje teplotu odvlhčovaného vzduchu a ventilátor zabezpečí lepšie prúdenie vzduchu v miestnosti.
Pre zvýšenie účinnosti odvlhčovania je vhodné použitie skombinovať s elektrickým ohrievačom a s ventilátorom. Ohrievač zvyšuje teplotu odvlhčovaného vzduchu a ventilátor zabezpečí lepšie prúdenie vzduchu v miestnosti.
Odvlhčovače môžu buť použité k rôznym účelom použitia, ale každopádne musia mať pre jeho splnenie dostatočný výkon. Pri určovaní potrebného výkonu odvlhčovača sa riaďte následovným postupom:
Vzorec pre výpočet doporučeného výkonu odvlhčovača:
V x 3 = (m3/hod)
V = d x š x v
Príklad:
Objekt: šírka: 4 m
výška: 4 m
dĺžka: 5 m
V = 4 x 4 x 5 = 80 m3
Doporučený prietok vzduchu = 80 x 3 = 240 m3/hod
Najmenší vhodný odvlhčovač, ktorý je možné použiť je DH-721 s prietokom vzduchu 240m3/hod.
Voľba výkonnejšieho typu odvlhčovača proces vysušovania skráti.
Pamätajte, že príliš rýchle vysušovanie môže poškodiť sušený povrch!
1. Odvlhčovanie ohrevom a vetraním.
Táto metóda spočíva vo zvýšení teploty v miestnosti a intenzívnym vetraním. Účinnosť závisí na vonkajších podmienkach, ktoré môžu jej použitie úplne znemožniť. Nižšia vonkajšia teplota a vyššia teplota vo vysušovanej miestnosti účinok zvyšuje.
Najúčinnejšia je táto metóda v zime, menej účinná na jeseň a najmenej účinná v lete. Pri vysušovaní vlhkých stien by nemala vnútorná teplota prekročiť 35ºC. Vyššia teplota môže spôsobiť vznik trhlín v stenách, prípadne poškodiť povrch. Nedostatočné vetranie (výmena vzduchu) pri vysušovaní vlhkých stien spôsobí, že sa vzniknutá para (vlhkosť) vsiakne do suchších častí stien a stropu.
Táto metóda je spojená s vysokými nákladmi, vďaka nižšej účinnosti (dlhšie vysušovanie) a tiež tým, že najúčinnejšia je pri čo najväčšom rozdiele teplôt (je potrebný veľký výkon na kúrenie).
2. Odvlhčovanie kondenzáciou.
Táto metóda odstraňuje vlhkosť zo vzduchu ochladením pod teplotu rosného bodu, čo spôsobí prechod vlhkosti do kvapalného skupenstva (kondenzácia). Kondenzačné odvlhčovače sú založené práve na tomto princípe.
Hlavnými súčasťami sú: ventilátor, kompresor a tepelné výmenníky (kondenzátor a výparník) a expanzný prvok. Teplota vzduchu na výstupe z odvlhčovača je o 3 - 8ºC vyššia ako teplota nasávaného vzduchu. Tento nárast teploty sa môže priaznivo prejaviť na zvýšenom odparovaní vody z vlhkých stien vysušovanej miestnosti bez nebezpečenstva ich poškodenia, ako je to v prípade odvlhčovania ohrevom a vetraním.
Množstvo vlhkosti vo vzduchu v uzatvorenej miestnosti z dobou prevádzky odvlhčovača klesá. Účinnosť odvlhčovania kondenzáciou závisí na prevádzkových podmienkach (teplota, vlhkosť) a tiež na výkone zariadenia. Maximálna je pri vysokej vlhkosti aj vysokej teplote. Odvlhčovanie kondenzáciou je neporovnateľne účinnejšie a úspornejšie ako odvlhčovanie ohrevom a vetraním už len preto, že nedochádza k výmene vzduchu vo vysušovanej miestnosti.
3. Odvlhčovanie adsorbciou
Táto metóda je založená na princípe pohlcovania vlhkosti do hydroskopického materiálu. Základnými súčasťami adsorbčných odvlhčovacích zariadení sú: špeciálny rotor, pohon rotora, ventilátory, ohrievač, filter, kryt a armatúry.
Rotor je najčastejšie vyrobený ako voština z profilovaných hliníkových plechov, takže je tvorený veľkým množstvom rovnobežných kanálikov, ktorých povrch je pokrytý hydroskopickým materiálom. Cieľom konštrukcie je čo najväčšia plocha kanálikov. Rotor je rozdelený na časť, kde sa zachytáva vlhkosť a časť, kde dochádza prúdom teplého vzduchu k regenerácii hydroskopického materiálu. Výhodou toto princípu odvlhčovania je možnosť práce aj pri teplotách pod bodom mrazu.
Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.